AKTUÁLNÍ OHLÁŠKY

Antonín Fajstaver, jáhen
bohoslužba slova
mše svatá

Kodex církevního práva mluví o nedělní bohoslužbě v těchto kánonech:

Kánon 1248:
1: Přikázání účastnit se mše svaté splní ten, kdo se účastní mše svaté tam, kde je sloužena katolickým obřadem, buď v samotný sváteční den nebo též večer předchozího dne.
2: Jestliže pro nedostatek kněží nebo z jiné vážné příčiny není účast na mši svaté možná, velmi se doporučuje, aby se věřící zúčastnili bohoslužby slova, koná-li se taková ve farním kostele nebo na jiném posvátném místě, podle předpisů diecézního biskupa, nebo posvětili přiměřený čas modlitbou buď osobní, rodinnou nebo v shromáždění několika rodin.

Z toho vyplývá:  Že také termín bohoslužba "s nedělní platností" neexistuje, protože tedy každá sobotní bohoslužba bez ohledu na to jaké texty lekcionáře či v misálu se vyberou (jestli sobotní či nedělní), patří k nedělní bohoslužbě.

Kánon 905 § 1. není knězi dovoleno mít vícekrát než jednou mši za den.    § 2. vyžaduje-li to pastorační nutnost, může mít i třikrát mši, a to o nedělích a zasvěcených svátcích..

Z toho vyplývá: Kněží mají najít vhodný kostel, kam se mohou věřící na bohoslužbu sejít. Vždy jde o vytvoření společenství a dostupnosti pro všechny.

Horní Maršov - změna času bohoslužby pro zimní období v 17 hodin. Místo i čas by měl vyhovovat místním i turistům, aby vytvořili alespoň nějaké společenství, stihli výlety a aktivity a u kostela měli kde parkovat. Děkuji za pochopení.

Poslední neděle v měsíci - bohohoslužba v 15 hodin v Malé Úpě (pouze do září)

Poslední neděle v měsíci - ve Svobodě nad Úpou bude místo u sv. Jana Nepomuckého mše v Dolním Maršově u sv. Josefa (Maršovská). Tím se ruší u sv. Josefova poslední čtvrtky v měsíci.

Od října bude opět ve farnosti vypomáhat kněz Jiří Pilz:

1. neděli v měsíci bude mít v 11 h Svobodu nad Úpou

3. neděli v měsíci bude mít v 9:30 h Janské Lázně

4. neděli v měsíci bude mít v 8 h Trutnov - Horní Staré Město

5. neděli v měsíci bude mít v 8 h Trutnov - Horní Staré Město

Dětská bohoslužba a následná farní kavárna na faře bude vždy v 3. neděli v měsíci v Trutnově - Horním Starém Městě. Na farní kavárně je příležitost oslavit v daném měsíci svátky a narozeniny. Káva a čaj bude vždy k dispozici, ostatní na domluvě  oslavenců - v kostele bude rozpis.

...................................................................................................................................................................................................................................................................................

Novinkou z dílny it2go , která vyvíjí komplexní systém pro správu farností IS Omnia, pod kterým v budoucnu poběží i naše webové stránky, je mobilní aplikace Farnost do kapsy. Aplikace vám umožní zobrazovat obsah webových stránek, zobrazit aktuální pořad bohoslužeb a dalších událostí ve farnosti, přijímat dle kategorií řazená aktuální oznámení (pokud je někdo ve farnosti rozesílá) apod.
Aplikaci Farnost do kapsy si můžete do svých mobilů stáhnout zde:
Více o systému IS Omnia a modulu Webové stránky najdete zde:

Římskokatolická farnost Trutnov II - Horní Staré Město

Horská 64