Kostel sv. Kateřiny Alexandrijské - Mladé Buky

Madé Buky leží 7 kilometrů od okresního města Trutnov, na silnici na Pec pod Sněžkou. Kostel stojí na návrší jihovýchodně od centra obce, v areálu dále tvořeném kostelem, zvonicí, farou, výklenkovou kapličkou a novým hřbitovem (založeným v roce 1866). Dostanete se k němu po silnici č. 14 (vedoucí směrem na Hostinné).

Historie

Původně snad dřevěný gotický farní kostel z druhé poloviny 14. století, připomínaný v roce 1384, stával pravděpodobně na místě dnešního kostela, uprostřed staršího hřbitova. Současná stavba vznikla radikální přestavbou kaple z roku 1599. Barokní přestavbu provedl stavitel Jan Jesch v letech 1777–1787. V letech 1995–2000 byl kostel opraven. Kostel je jednolodní, s obdélným presbytářem.

Fotogalerie: Kostel sv. Kateřiny - Mladé Buky

/album/fotogalerie-kostel-sv-kateriny-mlade-buky/mb-jpg/